Announcement

Collapse
No announcement yet.
This topic is closed.
X
X
 • Filter
 • Time
 • Show
Clear All
new posts

 • ÖNEMLİ: FORUM KURALLARI!
  DİL

  Kullanılan Dil: TWG'nin resmi dili İngilizce'dir. Sadece forumun bizim için özel ayrılan "Turkish forum" kısmında Türkçe kullanmak serbesttir. Eğer İngilizce'niz zayıfsa sorununuzu iletebilmeniz için çeviri yapan bir site (Google Translate, Google Babelfish gibi) kullanmanızı öneririz.

  Küfür: Türkçe ve İngilizce'de küfür sayılan bütün kelimeler yasaktır.
  Küfür ne demektir? Mesela televizyon programlarında söylenmesine izin verilmeyen, bip'lenen bütün kelimeler küfür sayılmaktadır. Diğer dillerde küfretmek de yasaktır ve bu ayrıca ilk kuralı da çiğnemektir.

  Küfür Gizlemek: İnternette, forumlarda kullanılan filtreleme özelliğini aşmak veya çağrışım yaptırmak amacıyla küfürleri gizleyerek yazmak yasaktır.


  DAVRANIŞ

  Diğer üyelere hakaret: Eğer ilk olarak karşıdaki kişi yapmış olsa bile forumdaki diğer üyelere kasıtlı olarak hakaret etmek yasaktır.

  Kışkırtma: Diğer üyeleri kuralları bozmalarını sağlamaya çalışmak kışkırtmaya girer ve yasaktır. Böyle yapmak üyenin size hakaret etmesine veya diğer başka kuralları bozmasına sebep olabilir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda lütfen moderatöre pm ile bildirin.

  Personele hakaret etmek ve kışkırtmak: Personellerimiz TWG'nin düzenli bir şekilde çalışmasını sağlamak için vakitlerinden ayırıp fedakârlık yapıyorlar. Bu yüzden onlara hakaret etmek veya kuralları bozmalarını sağlamaya çalışmak bütün forumun gidişatına zarar verecektir. Böyle bir davranış moderatörün takdirine bağlı olarak ban almanızla sonuçlanabilir.


  BAŞLIK İÇERİĞİ


  Linkler: Forum içerisinde linklere eğer konuşmanın gidişatına uygunsa izin verilmektedir. Örneğin birisinin Wrestlemania ile ilgili bir başlıkta Wrestlimania 20'nin Vikipedi sayfasının linkini atmasına izin verilir. Sadece link atmış olmak için atılan linklere izin verilmeyecektir.

  Fotoğraflar: Yine fotoğraflar da konuşmanın gidişatına uygunsa konulmalarında sakınca olmayan içeriklerdendir. Ancak cinsel içerikli ve rahatsızlık verici resimler kaldırılacak ve alakalı kişiler forumlardan banlanacaktır. Ayrıca içerisinde küfür yazılı resimler veya herhangi bir forum kuralını ihlal edilen resimler de bu yasağa dahildir.

  Tartışmalar: Tartışmalara, münakaşalara uygar bir seviyede seyrettiği ve kuralları ihlal etmediği sürece müsaade edilir. Eğer böyle bir şey olursa uyarı verilecek ve ilgili konu kilitlenecektir. Düzgün tartışmaları kasti olarak kavgaya dönüştürmeye çalışan kullanıcılarla da teker teker ilgilenilecektir.

  Kural dışı konuşmalar: İllegal, kural dışı ve saldırgan konular hakkında konuşmak ve bu konularla ilgili link vermek yasaktır. Bu tarz içerikler derhal kaldırılacak ve böyle bir şeye karışan kullanıcılar forumlardan banlanacaktır. Pornografi, uyuşturucu, streaming (internet üzerinden yayın), torrent'ler ve telif haklarını çiğneyen içerikler bu yasağa dahildir.

  Kullanıcı çekme ve Kimlik hırsızlığı: Reklam yaptığı, diğer online oyunlara kullanıcı çektiği veya kimlik hırsızlığı yaptığı düşünülen gönderiler derhal kaldırılacak ve bunu yapan kullanıcılar forumdan banlanıp hesapları silinecektir.

  Yeni Başlıklar (New Topic) : Yeni bir başlık açarken, konuşmak istediğiniz konunun daha önce başkaları tarafından açılmadığından emin olun. Ayrıca lütfen konularınızı doğru yerlere açın. Sürekli yanlış yere konu açan kullanıcıların (örneğin, build'ler bölümüne build'lerden başka her konuyu açan kullanıcılar) gönderileri kaldırılacaktır ve duruma göre forumdan banlanmaları da mümkündür.

  Eski başlıkları diriltmek: Normalde, BİR AY boyunca içinde herhangi bir aktivite olmayan başlıklar kilitlenir ve "Ölü Bölge"ye taşınır. Bir ay boyunca pasif olan başlıklara sürekli mesaj atan kullanıcılar uyarı alırlar. Ancak bazı başlıklarda hoşgörü gösterilecektir.

  Başlıkları güncellemek: Başlıkları güncellemek hoş karşılanmayacaktır. Başlık güncellemek, bir başlığa sadece o başlığın en tepeye çıkması veya kendi açtığı başlığa dikkat çekmek için mesaj atmak demektir.

  Spam yapmak: Özellikle bu konu büyük bir mesele haline geldi. Spam'lerin büyük çoğunluğu kullanıcıların başlıkların altına "Teşekkür ederim", "Katılıyorum", "Paylaşım için sağol" tarzı başlığa ve konuşulan konuya hiçbir katkı sağlamayan küçük mesajlardan oluşmakta. Bu tarz küçük mesajların izin verildiği tek durum konuyu açan kişinin alacağı herhangi bir tavsiye için teşekkür etmesidir. Geri kalan her şey Forum Moderatörlerinin takdirine bağlı olarak silinecektir. Sürekli olarak bu tarz mesajlarla forumda spam yapmaya devam eden kullanıcılar uyarı alacaklar tekrarında ise banlanacaklardır.


  HESAPLAR

  Çoklu hesaplara izin verilmemektedir. Eğer bir sunucuda birden fazla hesabınız varsa ve bunlara forum hedeflerinden ödül almak istiyorsanız Abdel veya Joose2001'le iletişime geçin onlar hedeflerinizi kendileri onaylayacaktır. Ayrıca ban'dan kaçmak için yeni hesap açan kullanıcıların yeni hesapları silinecektir. Sürekli kural ihlalinde bulunan kullanıcılar forumlardan IP ban alacaklardır. Forumdaki kimseye kesinlikle giriş bilgilerinizi VERMEYİN. Giriş bilgilerinizi TWG Personeli bile sizden istemeyecektir bu yüzden personel olduğunu iddia edip bilgi ve şifrelerinizi isteyen kişiler sizi dolandırmaya çalışıyordur, dikkat edin.  DİĞER

  Her bölümdeki kuralları ayrı ayrı okuyun çünkü bazı bölümler kendilerine has kurallara sahip olabilirler.
  Yukarıdaki kuralların hepsi kullanıcı resimleri ve imzaları için de geçerlidir.
  Bu tarz içerikler tarafımızca kaldırılacaktır ve tekrarında ceza işlemi uygulanacaktır.

  Bütün kullanıcılarımızın birbirlerine karşı uygar ve nazik olmalarını istiyoruz. Bunların ötesinde sizlere eğlenceli, dostane ve kolay erişilebilir forumlar sunmak istiyoruz. Eğer siz yukarıdaki kurallara uyarsanız bize bunu başarmamızda yardımcı olursunuz.  UYARILAR & BANLAR

  Uyarılar sizlere kural ihlalinizi hatırlatmak, ihlal yaptığınız mesajları düzenlemek veya gerekliyse başlıkları kilitlemek suretiyle verilir. Uyarılar kişisel kayıtlarınızda gözükür ancak size puan eklemez.

  Kural ihlalleriniz de bütün Moderatörlerin ve Adminlerin görebileceği bir şekilde kişisel kayıtlarınızda gözükecektir. 3 uyarı aldığınızda ban alacaksınız ve uyarı sayacınız sıfırlanacaktır.

  Ban forumlardan belirli bir süreyle uzaklaştırılmanız demektir. Banların seviyeleri aşağıdaki gibidir;
  3 uyarı sonucu ilk ban: 1 hafta
  5 ban: Kalıcı ban.

  Moderatörler gerekli olduğuna karar verirse ban verebilirler.
  Hedefi tamamlamak amacıyla spam yaptığı için banlanan üyeler ekstra 1 haftalık ban alırlar.
  Moderatör ve adminler öyle muamele görmesi gerektiğine inanıyorlarsa kalıcı ban verebilirler.
Working...
X