Announcement

Collapse
No announcement yet.
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• TWG'e giriş: İlk Adım

- Oyuna yeni başladım, ne yaparak gelişmem gerekiyor ?

+ Hoş geldin ^^ İlk aşamada yapman gereken yalnızca istatistiklerini geliştirmen ve spor salonunda (gym) geliştirdiğin istatistiklerin puanlarını vererek gücüne güç katmak olacaktır. İstatistiklerini geliştirmen için Güreşçi > Profil kısmına giderek sayfanın biraz aşağısına gitmen ve istediğin istatistiğin üzerine yalnızca 1 kez tıklaman yeterli. İstatistikleri geliştirmenin tek bedeli gerekli bekleme süreyi beklemektir.

(Hangi güreşçi sınıfının spor salonunda hangi istatistiğe vermesi gerektiğini öğrenmek için oyun içinden bana mesaj atman yeterli)

Ayrıca yapman gereken şeylerden bir tanesi ise hareket geliştirmektir.

Mavi ile işaretlenmiş yerden kolayca hareketlerini geliştirebilirsin. Hareket geliştirmenin bedeli ise oyunun para birimi Fantaeuro harcamaktır. Şimdilik yaptığınız maç başına oyunun size Fantaeuro ödediğini bilmeniz yeterli, yazının devamında Fantaeuro kazanmanın detayına ineceğim.
    (Benden sana bir tavsiye, oyunun başında hareketlerini çok geliştirme, yerine çok daha güzel hareketler kazanacaksın)

Spor salonunda (gym) verdiğiniz tüm puanlar sizin direkt olarak yeteneklerinize etki eder. Peki nedir bu yetenekler ? Öncelikle yeteneklerimizi görmek için yeniden Güreşçi > Profil kısmına gidip sayfanın en altına inmemiz gerekiyor.

Kısaca ve kabaca bahsetmek gerekirse;
    Sağlık bonusu: Sizin can değeriniz gibi düşünebilirsiniz.

Yeşil renkte gördüğünüz kısım sizin ve rakibinizin sağlığıdır.
    --------------------------------------------------------------------------------
    Kondisyon: Kondisyonuz ne kadar yüksek maç içerisinde kullanacağınız hareketlerde o kadar az efor sarfedeceksiniz, dolayısıyla sağlığınız daha az aşağı inecektir.
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    İnsiyatif: İnsiyatif sizin ilk hamle bonusunuzdur.
    ------------------------------------------------------------------
    Hasar Düşürücü: Rakibinizin ataklarından yediğiniz hasar miktarını azaltır.
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Kondisyon Kullanımı: Sanırım bunu açıklamaya gerek yok, adından belli. Spor salonunda (gym) hız bölümünde verdiğiniz her 1 atiklik puanı kondisyon kullanımınıza etki edecektir.
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hücum ve savunma yeteneklerinin açıklamasını yazmayacağım, çünkü adından belli oluyor hepsi. Yine de merak ettiğiniz ve ya anlamadığınız bir konuda bana mesaj atabilirsiniz.

Bkz: Kuzey Tekinoğlu TWG Rehberi

Yeteneklerinizi arttırmanızın diğer bir yolu ise Deneyim puanı biriktirerek gelişmiş teknik almak. Pekii nedir bu gelişmiş teknik ? Öncelikle gelişmiş teknik alabilmeniz için destekçi iseniz minimum 5, değilseniz minimum 6. seviyede olmak gerekiyor. 1000 Deneyim puanı topladığınızda 1. seviye gelişmiş teknik alabilirsiniz ve giderek katlanır. Örnek olarak;
    1000 Deneyim Puanı ile 1. Seviye Gelişmiş Blok size +2 Blok verir.
    2000 Deneyim Puanı ile 2. Seviye Gelişmiş Blok size +4 Blok verir.
    3000 Deneyim Puanı ile 3. Seviye Gelişmiş Blok size +6 Blok verir.
    Bu şekilde devam eder.

- Maç başına 1 deneyim puanı alıyorum, ben nasıl biriktireceğim bu kadar deneyim puanını ?
    + Tam da bu noktada işin içine girişler dahil oluyor. Girişleri destekçi iseniz minimum 6, destekçi değilseniz minimum 7. seviyede açabilirsiniz. 20.000 Fantaeuro karşılığında 1 adet giriş alabilirsiniz. Giriş sayınız ne kadar yükselirse maç başına alacağınız deneyim puanı artar.
    Ayrıca aylık etkinlikler ve norma etkinliklerde Fantaeuro ve deneyim puanı biriktirmenin başka bir yoludur. Aylık etkinlikler Anasayfadan gözükürken normal etkinlikler ise Arena> Etkinlikler kısmında karşımıza çıkmakta.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

- Meşhur hareket nedir ?

+ Meşhur hareketler sizin onlarla tanınmanızı sağlayan hareketlerdir. Meşhur hareketler normal hareketlerden daha hızlı gelişirler ve kısa süre içinde daha fazla hasar elde ederler.
    5 seviye ve yukarısında olduğu ve açılış hareketi olmadığı sürece herhangi bir normal hareketi meşhur hareket olarak ayarlayabilirsiniz.
    (Meşhur hareketlere için destekçi iseniz minimum 4, değilseniz minimum 5. seviyeye ulaşmış olman gerekmekte)

-----------

- Bitirici Hareket nedir ?

+ Eski oyuncularımızdan Yaşar'ın hazırladığı bitirici hareket rehberine ulaşmak için TIKLA
    (Bitirici Hareketlere ulaşman için Meşhur hareketinin 10. seviyeye ulaşmış olması gerekmekte)

----------

- Taunt nedir ?

+ Tauntlar hasar vermez ancak size maç esnasında kondisyon ve sağlık puanı kazanıp maçı sürdürmenizde yardımcı olur. Rakibiniz hareketsizken güreşçinizin güç kazanmasına yardımcı olmak için elinize geçen ilk fırsatta bir taunt yaratın.
    Çeşitli taunt süreleri vardır. Bir taunt için ne kadar çok hamle gerekirse onu başarıyla gerçekleştirmeniz de o kadar zorlaşacaktır. Örneğin; ""3 hamle""li tauntların size fayda sağlayabilmesi için tamamlaması gereken 3 ayrı adımı vardır.
    İpucu: Uzun tauntları gerçekleştirmek daha çok süre ister. Tauntun süresi ne kadar uzun olursa rakibinizin araya girmesi o kadar kolay olur, bu yüzden tauntunuzu oluştururken bunu aklınızda tutun.

----------

- Tag Team nedir ?

+ Tag team: 2v2 takım maçlarıdır. Tag team maçı yapmanın bedeli 2 enerjidir, fakat yaptığın tag team maçlarından daha fazla deneyim puanı elde edersin.

----------

- Stable nedir ?

+ Stable: 4v4 elemeli takım maçlarıdır. Stable maçı yapmanın bedeli 2 enerjidir.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Yeni başladığın için ilk aşamada bu bilgilerin senin için yeterli olduğunu düşünüyorum, elbette daha anlatılması gereken çok şey var. Bunların başında da aslında oyuna ilk başlayanların kafasını kurcalayan
    "Spor salonunda (gym) hangilerine puan vermem gerekiyor ?" Sorusunun yer aldığının ve benim bununla ilgili ısrarla yazı yazmadığımın farkındayım. Çünkü bunu birebir konuşarak anlatmanın daha yararlı olduğunu düşündüm. Mutlaka bana özel mesaj atıp merak ettiklerini sor. Sen bunu okurken ben ismimi değiştirmiş olursam eğer sohbet bölümüne "Hp. Monte Carlo bana mesaj atar mısın" yazman yeterli.

Last edited by The Doctor; 10-16-2017, 12:32 PM. Reason: tag ekledim
Working...
X